Moravská sudová vína

Červené moravské sudové víno je řazeno mezi jakostní odrůdová vína a tvoří stěžejní sortiment nabídky Vinárny U Mostu Nekoř. Pochází z vinařské obce Rakvice, která patří do moravské velkopavlovické vinařské oblasti.

Vína jsou podávána v podobě rozlévaných vín při akcích a provozu Vinárny U Mostu Nekoř, dále jsou prodávána zákazníkům mimo Vinárnu. Nejčastěji si jej vozí na chalupu nebo přímo do svého domova.

Sortiment se mění během roku.

Přiměřená konzumace moravského sudového vína má pozitivní zdravotní účinky.

Nabídka

MODRÝ PORTUGAL

Víno má rubínovou barvu a jemnou květinovou vůni. Chuť je příjemná, až sametová, jemně natrpklá. Modrý portugal je lehčí víno s menším obsahem kyselin. Hodí se k lehkým pokrmům, hlavně k italské kuchyni, také k masu, rybám, drůbežímu masu, bifteku, bažantu, kachně, huse, zajíci na divoko, šunce a salámu.

SVATOVAVŘINECKÉ

Původ není znám, je velmi rozšířené v Rakousku a také u nás je nejrozšířenější modrou odrůdou pro své vysoké sklizně a menší náročnost na pěstování. Dává tmavě červené až rubínově červené víno s jemnou svěží vůní a plnou až sametovou chutí. Připomíná povidla až černý rybíz. V horších ročnících má vysoký obsah kyselin. V dobrých ročnících dosahuje vynikající lehké chuti s harmonickým poměrem kyselin a tříslovin.